5KP51A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP51A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667588
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 2uA 51V 5kW@10/1000us 60.7A@10/1000us 62.7V 82.4V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS