5KP33A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP33A-E3/73
JLCPCB Part #
C1665906
Package
P600
Description
2uA 33V 40.6V 53.3V 5kW@10/1000us 93.8A@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS