5KP14A-E3/51
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP14A-E3/51
JLCPCB Part #
C1667360
Package
P600
Description
14V 17.2V 216A@10/1000us 23.2V 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS