5KP14A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP14A-E3/54
JLCPCB Part #
C3701484
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 14V 15.6V 216A 23.2V 2uA 5kW TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)