SMAJ6.5A-M3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ6.5A-M3/5A
JLCPCB Part #
C3711114
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 35.7A 400W 500uA 6.5V 7.22V TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS