5KP11AHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP11AHE3/73
JLCPCB Part #
C1667563
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 10uA 11V 13.5V 18.2V 275A@10/1000us 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS