5KP12AHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP12AHE3/73
JLCPCB Part #
C1667349
Description
-55℃~+175℃ 12V 14.7V 19.9V 251A@10/1000us 5kW@10/1000us 5uA TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS