VEJ101M1CTT-0605
MFR.Part #
VEJ101M1CTT-0605
JLCPCB Part #
C2986265
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 5.7mm 6.3mm 69mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS