TPS7250QP
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS7250QP
JLCPCB Part #
C99298
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10V 180uA 206mV@(250mA) 250mA 390uVrms 46dB@(120Hz) 5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive PDIP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS