SN74F533N
MFR.Part #
SN74F533N
JLCPCB Part #
C3754019
Package
DIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 24mA 3mA 4.5V~5.5V 61mA 74F 8 Bidirectional Tri-State DIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers