SN74F541N
MFR.Part #
SN74F541N
JLCPCB Part #
C2863011
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 3.3ns@5V,50pF 4.5V~5.5V 55mA 64mA 74F 8 Tri-State Unidirectional PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS