SN74F573N
MFR.Part #
SN74F573N
JLCPCB Part #
C1523294
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 24mA 3mA 4.5V~5.5V 74F 8.6ns D Latch Tri-State PDIP-20 Latches ROHS