LP8345CLD-1.8
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP8345CLD-1.8
JLCPCB Part #
C3751803
Package
WSON-6(2.9x3.3)
Description
0℃~+125℃ 1 1.8V 10V 500mA 50uA 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive WSON-6(2.9x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators