LP3995ILD-1.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3995ILD-1.5
JLCPCB Part #
C3751057
Package
WSON-6(2.9x3.3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 100mV@(150mA) 150mA 150uA 6V Fixed Overheat protection Positive WSON-6(2.9x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators