LP3964ES-2.5
MFR.Part #
LP3964ES-2.5
JLCPCB Part #
C3752058
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10mA 2.5V 350mV@(800mA) 7V 800mA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、Short Circuit Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators