LP3961ES-2.5
MFR.Part #
LP3961ES-2.5
JLCPCB Part #
C3750924
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.5V 350mV@(800mA) 7V 800mA 9mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators