LP3966ES-2.5
MFR.Part #
LP3966ES-2.5
JLCPCB Part #
C3749457
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V@(3A) 2.5V 3A 7V 9mA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS