LP3964EMP-2.5
MFR.Part #
LP3964EMP-2.5
JLCPCB Part #
C3751827
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃ 1 2.5V 350mV@(800mA) 7V 800mA 9mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators