LP3961EMP-2.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3961EMP-2.5
JLCPCB Part #
C3752408
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃ 1 2.5V 350mV@(800mA) 7V 800mA 9mA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS