LP3962EMP-2.5
MFR.Part #
LP3962EMP-2.5
JLCPCB Part #
C3748857
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 2.5V 550mV@(1.5A) 7V 9mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS