LP3874EMP-3.3
MFR.Part #
LP3874EMP-3.3
JLCPCB Part #
C3747677
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃ 1 3.3V 350mV@(800mA) 7V 800mA 9mA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS