LP3872ET-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3872ET-3.3
JLCPCB Part #
C3746603
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 150uVrms 3.3V 380mV@(1.5A) 6mA 73dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators