LP3876ET-3.3
MFR.Part #
LP3876ET-3.3
JLCPCB Part #
C3749734
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V@(3A) 3.3V 3A 5mA 7V Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators