TCR3UG25B,LF
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR3UG25B,LF
JLCPCB Part #
C5955786
Package
WCSP4F(0.645x0.645)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 300mA 327mV@(300mA) 380nA 5.5V 50uVrms 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive WCSP4F(0.645x0.645) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS