TCR3UG28A,LF
MFR.Part #
TCR3UG28A,LF
JLCPCB Part #
C6716972
Description
-40℃~+85℃ 1 185mV@(300mA) 2.8V 300mA 380nA 5.5V 50uVrms 70dB Fixed Over Current Protection Positive WCSP4F(0.645x0.645) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS