TCR3UG27A,LF
MFR.Part #
TCR3UG27A,LF
JLCPCB Part #
C6880295
Description
-40℃~+85℃ 1 185mV@(300mA) 2.7V 300mA 380nA 5.5V 50uVrms 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WCSP4F(0.645x0.645) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS