TCR2LN18,LSF(SE
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR2LN18,LSF(SE
JLCPCB Part #
C5956752
Package
SDFN-4(0.8x0.8)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.8V 200mA 2uA 5.5V 600mV@(150mA) Fixed Over Current Protection Positive SDFN-4(0.8x0.8) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS