TLM2ADR027FTD
MFR.Part #
TLM2ADR027FTD
JLCPCB Part #
C1705687
Description
250mW 27mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS