TLM2BDR020FTD
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
TLM2BDR020FTD
JLCPCB Part #
C1702450
Package
1206
Description
20mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS