NTCG163JF103FTDS
MFR.Part #
NTCG163JF103FTDS
JLCPCB Part #
C435270
Package
0603
Description
-40℃~+125℃ 0.8mm 0.8mm 1.6mm 100mW 10kΩ 1mW/℃ 310uA 3380K 3422K 3435K 3453K ±1% ±1% 0603 NTC Thermistors ROHS