VNQ5160K-E
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
VNQ5160K-E
JLCPCB Part #
C1556602
Package
PowerSSO-24
Description
-40℃~+150℃ 160mΩ 4 4.5V~36V 5.4A Active High High Side Switch 过压保护、欠压锁定、反向电压保护、Overcurrent Protection、Over temperature protection、Short-Circuit Protection PowerSSO-24 Power Distribution Switches ROHS