STB60NF06T4
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STB60NF06T4
JLCPCB Part #
C262928
Package
D2PAK(TO-263)
Description
1 N-channel 1.81nF 110W 125pF 16mΩ@10V 360pF 4V 60A 60V 66nC@10V N-Channel D2PAK(TO-263) MOSFETs ROHS