SMB15F6.0A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB15F6.0A
JLCPCB Part #
C3711009
Package
SMB-flat
Description
1.5kW 13.7V 6.7V 6V 730A@8/20us TVS SMB-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS