SMB6F12AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB6F12AY
JLCPCB Part #
C3706916
Package
SMB-flat
Description
-55℃~+175℃ 12V 13.3V 19.9V 200nA 31A 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS