SMB15F33AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB15F33AY
JLCPCB Part #
C3710576
Package
SMB-flat
Description
1.5kW 143A@8/20us 33V 36.7V 69.7V TVS SMB-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS