SMA6F8.5A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F8.5A
JLCPCB Part #
C1974056
Package
SMA-flat
Description
12.3V 184A@8/20us 1uA 21.7V 4kW@8/20us 8.5V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS