SMA6F85AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F85AY
JLCPCB Part #
C1976998
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 100V 178V 200nA 22.5A@8/20us 4kW@8/20us 85V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS