SGM2040-2.8YUDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2040-2.8YUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152918
Package
UTDFN-4AL(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5uA 110mV@(100mA) 2.8V 250mA 38dB@(217Hz) 7.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive UTDFN-4AL(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS