SGM2040-1.8YUDH4G/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM2040-1.8YUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152916
Package
UTDFN-4AL(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 175mV@(100mA) 1uA 250mA 27dB@(1kHz) 7.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive UTDFN-4AL(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS