SGM2040-3.6YUDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2040-3.6YUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5153059
Package
UTDFN-4AL(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 250mA 27dB@(1kHz) 3.6V 7.5V 90mV@(100mA) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown UTDFN-4AL(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS