SGM2018-3.3YUDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2018-3.3YUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152907
Package
UTDFN-1x1-4AL
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 250mA 3.3V 38dB@(217Hz) 5V 90mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive UTDFN-1x1-4AL Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS