SGM2018-2.8YUDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2018-2.8YUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152905
Package
UTDFN-1x1-4AL
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 110mV@(100mA) 2.8V 250mA 38dB@(217Hz) 5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive UTDFN-1x1-4AL Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS