SGM2036S-1.8XN5G/TR
MFR.Part #
SGM2036S-1.8XN5G/TR
JLCPCB Part #
C5152745
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 20uA 300mA 30uVrms 420mV@(300mA) 5.5V 75dB@(1kHz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS