SGM2033-4.2XUDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2033-4.2XUDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5152914
Package
UTDFN-1x1-4AL
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 110mV@(250mA) 22uA 250mA 26uVrms 4.2V 5.5V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive UTDFN-1x1-4AL Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS