63RX301000MGC16X31.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
63RX301000MGC16X31.5
JLCPCB Part #
C1601147
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+130℃ 1.388A@120Hz 1000uF 16mm 31.5mm 4000hrs@130℃ 56mΩ 63V 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS