63PEV22M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
63PEV22M6.3X8
JLCPCB Part #
C2162114
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.5A@100kHz 10000hrs@105℃ 22uF 6.3mm 63V 80mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS