350WXA6.8MEFC12.5X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
350WXA6.8MEFC12.5X16
JLCPCB Part #
C6060507
Package
Plugin,D12.5xL16mm
Description
-25℃~+125℃ 12.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 350V 6.8uF ±20% Plugin,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS