EMZA160ARA470MF61G
MFR.Part #
EMZA160ARA470MF61G
JLCPCB Part #
C5633277
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 47uF 6.1mm 6.3mm 96mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS