420HXW150MEFR16X40
MFR.Part #
420HXW150MEFR16X40
JLCPCB Part #
C5115044
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 150uF 16mm 3000hrs@105℃ 40mm 420V 7.5mm 990mA@120Hz ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS