16ML68MEFCTZ6.3X5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16ML68MEFCTZ6.3X5
JLCPCB Part #
C1590950
Package
Plugin,D6.3xL5mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 2.5mm 3000hrs@105℃ 5mm 6.3mm 68uF 70mA@120Hz ±20% 插件,D6.3xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS